ISTANBUL – Akhisar kojeg sa klupe vodi bosanskohercegovački stručnjak Safet Sušić napravio je veliku senzaciju osvojivši turski Super Kup.

Akhisar je nadigrao Galatasaray nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4 nakon što je nakon 120 minuta igre rezultat glasio 1:1.

Akhisar je poveo u 5. minuti susreta. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Galate i pomalo komične situacije Seleznev je nekako uspio matirati Musleru za 1:0.

Ipak, Galatasaray je stigao do izjednačenja u 79. minuti kada se Derdiyok dobro snašao nakon asistencije Nagatoma i pogodio za 1:1.

Nakon 90 minuta susret je otišao u produžetke, a nakon što nije bilo pobjednika i nakon dodatnih 30 minuta pristupilo se izvođenju penala.

Vural, Larsson, Bayram, Lopes i Seleznev su pogodili za Akhisar, a za Galatu Inan, Derdiyok, Feghouli i Rodrigues, dok je peti penal promašila najveća zvijezda – Gomis. Tačnije, Francuzu je sjajno odbranio Ozturk.

Safet Sušić je na ovaj način odveo Akhisar do prvog trofeja i već se upisao zlatnim slovima u historiju kluba.