PARIZ – Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su sinoć u gostima Pari Sen Žermen sa 3:1 (2:1), i posle velikog preokreta prošli u četvrtfinale Lige šampiona.

Iako bez pola tima zbog povreda i sa nekoliko omladinaca, nakon 0:2 u Mančesteru, Junajted Olea Gunara Soskjera u dramatičnom finišu eliminisao je Parižane na Parku prinčeva golom Markusa Rašforda iz penala u 90. minutu, i to naknadnom odlukom sudije Damira Skomine posle provere VAR-om.

Slovenac je, kao i u meču Ajaks – Real, ponovo preuzeo hrabru odluku i procenio da je ruka Presnela Kimpembea za najstrožu kaznu, posle udarca Dijega Dalota.

Prethodno je Romelu Lukaku dva puta pogodio u 2. i u 30. za Junajted, a Huan Bernat u 12. minutu za PSŽ, koji je ponovo na bolan način, kao ranije protiv Barselone, ispao iz Lige šampiona.

E.Ć./Tanjug/Foto:Pixabay