NOVI PAZAR – Novopazarska atletičarka Teodora Simović osvojila je i drugu zlatnu medalju na Prvenstvu Balkana u bugarskom gradu Pravecu.

Posle trijumfa u trci na 3.000 metara, dvadesetpetogodišnja reprezentativka Srbije bila je bez premca i na 5.000 metara vremenom od 16 minuta i 36,45 sekundi.

U konkurenciji osam atletičarki, drugo mesto pripalo je Turkinji Jajli Kilič sa 16 minuta i 46,39 sekundi, a treće Neji Kršinar iz Slovenije sa 17 minuta i 5,02 sekundi.

Reprezentativke Srbije su sa četiri zlatne medalja imale drugi učinak među 19 selekcija, dok je muški tim Srbije sa tri srebra i dve bronze bio deveti u ukupnom plasmanu.

Zbirno, Srbija je po broju medalja zauzela peto mesto, iza Ukrajine, Grčke, Turske, Rumunije i Bugarske.