SRBIJA – FILIPINI 126:67 (28:13, 34:22, 37:13, 27:19)

Srbija je bila ubedljiva i u drugom meču D grupe na Svetskom prvenstvu u Kini, pošto je pred punom dvoranom u Fošanu deklasirala Filipine – .

Naš tim je otvorio meč sa 5:0, međutim, Filipinci su odmah pružili otpor, čak i poveli sa 9:7 posle četiri minuta igre. Usledila je serija Srbije 9:0 i u 7. minutu je bilo 16:9. Igrali su naši momci atraktivno, lopta je išla iz ruke u ruku, pa je dva minuta kasnije bilo „plus 14“ – 25:11. Posle trojke Bjelice, na prvu pauzu se otišlo pri rezultatu 28:13.

Nastavila je ekipa selektora Aleksandra Đorđevića nu drugoj četvrtini da melje protivnika, a prednost je rasla. Polsle sjajne akcije Bogdanović-Micić-Jokić i zakucavanja, u 14. minutu je bilo 39:23, a nešto kasnije i 48:28 posle trojke Gudurića. Najvećih 27 poena razlike bilo je u 19. minutu – 57:30, a sa istom razlikom se otišlo na poluvreme – 62:35.

U trećoj deonici je nastavljena odlična igra Srbije, a prednost je konstantno rasla. Filipinci nisu imali snage ni kvalitet da pruže pravi otpor, a u 23. minutu je bilo “plus 40„ – 75:35, zatim i 91:44 u 27. minutu posle polaganja Micića. Čak 51 poen razlike bilo je u finišu treće četvrtine – 97:46.

Poslednji period igre bio je čista rutina, pošto je Srbija imala oko 50 poena prednosti, a utakmicu je završila sa najvećih „plus 59“ – 126:67.

Sledeći, ujedno i poslednji meč u okviru D grupe na SP, Srbija igra u sredu 4. septembra od 13.30 protiv Italije u Fošanu.