NOVI PAZAR – Fudbaleri Metalca pobedili su danas u Gornjem Milanovcu ekipu Novog Pazara sa 1:0, u utakmici 22. kola Super lige Srbije.

Tri boda domaćinu doneo je Damjan Krajišnik golom u 62. minutu iz jedanaesterca, koji je dosuđen zbog prekršaja Jasmina Trtovca nad Milošem Vlalukinom.

Sudija Danilo Nikolić još dva puta je pokazao na “belu tačku”, ali su ta dva penala ostala neiskorišćena.

Prvi u 41. minutu nije iskoristio igrač Metalca Filip Stuparević, čiji je udarac odbranio golman Pazara Luka Kukić, koji je odmah potom odlično reagovao kada je Stuparević natrčao na odbijenu loptu.

Kazneni udarac u 72. minutu za Novi Pazar, koji je skrivio Srđan Nikolić nad Bojanom Čečarićem, izveo je Luka Ratković, ali je pogodio stativu.

Posle nekompletnog kola, Metalac je “preskočio” današnjeg rivala i zauzima 14. mesto na tabeli sa 19 bodova, a Pazar je 15 i ima 17 bodova.

Novi Pazar u 23. kolu dočekuje Kolubaru, dok je Metalac domaćin ekipi Vojvodine.