LIVERPUL – Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Totenhema 4:3 (3:1) u 34. kolu Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula vodili su 3:0 protiv Totenhema posle 15 minuta, a pojedini navijači londonskog kluba su odlučili da napuste meč. Golove za ekipu sa Enfilda postigli su Kurtis Džons u trećem, Luis Dijaz u petom i Mohamed Salah u 15. minutu. Totenhem je prvo do kraja prvog poluvremena u 39. minutu preko Harija Kejna smanjio na 3:1. Ovo je bio 208. gol Kejna u Premijer ligi. On se na drugom mestu na večnoj listi strelaca izjednačio sa Vejnom Runijem.

Heung-Min Son je u 77. minutu postigao drugi gol za Totenhem, a izjednačenje gostima doneo je Rišarlison u 93. minutu. Međutim, Liverpul je do pobede stigao pogotkom Dioga Žote u 94. minutu.

Liverpul je peti na tabeli Premijer lige sa 56 bodova, dok je Totenhem šesti sa 54. Liverpul će u narednom meču trećeg maja na svom terenu dočekati Fulam u zaostalom meču 28. kola Premijer lige. Totenhem će šestog maja u 35. kolu Premijer lige dočekati Kristal Palas.