LONDON – Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija 3:1 u derbi meču 34. kola engleske Premijer lige.

Dva gola za Arsenal postigao je Martin Odegard u 18. i 31. minutu, a jednom se u listu strelaca upisao Gabrijel Žezus u 34. Jedini gol za Čelsi postigao je Noni Madueke u 65. minutu.

Arsenal je do pobede u Premijer ligi stigao posle mesec dana, pošto su “tobdžije” prethodni trijumf ostvarili prvog aprila protiv Lidsa (4:1). Čelsi je zabeležio četvrti uzastopni poraz u engleskom prvenstvu.

Arsenal je prvi na tabeli Premijer lige sa 78 bodova. Na drugom mestu je Mančester siti koji ima dva boda manje, ali i dva meča manje. Čelsi je na 12. poziciji sa 39 poena.

Arsenal će u narednom kolu Premijer lige gostovati Njukaslu, dok će Čelsi igrati sa Bornmutom.