Odbojkašice Srbije nisu uspele da se vrate na krov Evrope, u finalu Evropskog prvenstva u Briselu poražene su posle drame od Turske 2:3 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 13:15) i osvojile su srebrnu medalju. Revanširale su se Turkinje za poraz u finalu 2019. godine, prvi put su uspele da postanu evropske šampionke, posle srebra i dve bronze.

Spektakularna odbojka igrala se u Briselu, veliki okršaj imale su Tijana Bošković (38 poena) i Melisa Vargas (41 poen), najbolje korketorke sveta, ali su Turkinje imale više nerava u dramatičnom petom setu.

Posle dobijenog prvog seta, Turkinje su zaigrale bolje, izjednačile su, vodile u trećem setu 15:9, ali na krilima Katarine Lazović, pa uz sjajne servise Mine Popović i smečevbe Tijane Bošković izabranice Đovanija Gvidetija napravile su prekret i povele 2:1.Nisu se predavale Turkinje, uspele su da prelome četvrti set i preko Vargasove izjednače na 2:2, a ovako veličanstveno finale je valjda i bio red da reši peti set! A, u njemu, Vargasova je igrala kao u transu, nanizala je na kraju 41 poen, smečovala je za trijumf 15:13.

Srbija je igrala odlično, možda su dve sudijske odluke i doprinele da se Turska večeras raduje.

Uživo Srbija – Turska 2:3 (27:25, 21:25, 25:22, 22:25, 12:15)