SOFIJA – Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da se plasira u drugo kolo ATP turnira u Sofiji, pošto je danas na startu takmičenja poražen od Australijanca Kristofera O’Konela 6:7 (3:7), 6:1, 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata i 32 minuta. O’Konel je 66. teniser sveta, dok je Međedović 107. teniser sveta.

U prvom setu viđena je velika borba, a igralo se gem za gem. Međedović je u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao dve set lopte, ali je Australijanac izjednačio na 6:6. Srpski teniser je prvi set dobio u taj-brejku sa 7:3:

O’Konel je briljirao u drugom setu, koji je dobio rezultatom 6:1. U trećem setu nijedan od tenisera nije napravio brejk, a pobednik je odlučen tek u taj-brejku, koji je pripao australijskom teniseru rezultatom 7:2.

O’Konel će u drugom kolu turnira u Sofiji igrati sa pobednikom meča između Austrijanca Sebastijana Ofnera i Ukrajinca Vitalija Sačka.

Na turniru u Sofiji igraće još jedan srpski teniser Miomir Kecmanović, koji će se kasnije danas u prvom kolu sastati sa Robertom Bautistom Agutom iz Španije.

ATP turnir u Sofiji se igra za nagradni fond od 562.815 evra.