MINHEN – Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je Škotsku 5:1, u Minhenu, u prvoj utakmici Evropskog prvenstva.

Nemačka, koja je domaćin takmičenja, od početka utakmice krenula je ofanzivno, a prvi gol na Evropskom prvenstvu postigao je Florijan Virc u 10. minutu.

Džamal Musijala je u 19. minutu duplirao prednost Nemačke.

Škotska je od 44. minuta igrala sa igračem manje, jer je, posle VAR provere, glavni sudija Kleman Tirpen isključio Rajana Porteusa zbog starta nad Ilkajem Gundoganom i dosudio jedanesterac za Nemačku.

Kai Haverc je bio precizan sa bele tačke u 45+1. minutu.

Reprezentacija Škotske u prvom poluvremenu nije uputila šut prema golu Nemačke.

U drugom poluvremenu u igru je ušao Niklas Filkrug, koji je 68. minutu postigao četvrti gol za Nemačku.

Škotska je do jedinog gola došla tako što je Antonio Rudiger u 87. minutu sproveo loptu u svoju mrežu.
Konačan rezultat na utakmici postavio je “rezervista” Emre Džan u 90+3. minutu.

Druga utakmica grupe A između Švajcarske i Mađarske igra se danas od 15 časova u Kelnu.