Teška saobraćajna nesreća dogodila se rano jutros na auto-putu A28 kod Vezepa u Holandiji, kada se autobus sa oko 50 putnika, među kojima su uglavnom bili učenici iz Nemačke, sudario sa dostavnim vozilom.
Nesreća se dogodila oko 4.15 časova. Autobus je nakon sudara probio zaštitnu ogradu, prešao na drugu stranu auto-puta i završio u jarku prevrnut na bok.
Osam povređenih osoba prevezeno je u bolnicu, a među njima je i vozač dostavnog vozila. Nekoliko osoba zadobilo je teže povrede, dok ima i lakše povređenih. Većina putnika iz autobusa prošla je bez ozbiljnijih povreda.
Na mesto nesreće upućen je veliki broj ekipa hitne pomoći, a angažovani su i helikopteri. Zbog udesa i uklanjanja vozila auto-put A28 kod Vezepa zatvoren je u oba smera, a očekuje se da će saobraćaj biti otežan najmanje do večernjih sati.
Okolnosti pod kojima je došlo do sudara još se utvrđuju.



