SJENICA – Reprezentativci Srbije u biatlonu Dženis Avdić, Omer Hodžić i Ajlan Rastić nisu danas uspeli da se plasiraju u finale supersprinta na drugom ovosezonskom IBU kupu u italijanskoj Ridnaun Val Ridani.

U finalu je bilo mesta za 30 najboljih iz kvalifikacija, koje je Avdić završio kao 112, Hodžić kao 123, dok je Rastić bio 125. među 127 biatlonaca.

Juniori su danas na slovenačkoj Pokljuki počeli takmičenje u okviru IBU junior kupa, a vožene su individualne trke u obe konkurencije.

Od 103 juniorke u cilju, Berina Sinanović zauzela je 99. mesto na stazi dugoj 12,5 kilometara, dok Inesa Zekić nije završila trku.

Juniori su nastupili na deonici od 15 kilometara, a Omar Hodžić, Sabahudin Rastić i Eman Muhović okončali su na 102, 111. i 117. poziciji među 125 biatlonaca, dok je Said Hodžić odustao.