NOVI PAZAR – Novopazarka Saida Bukvić nakon niza uspeha u 2018. godini, osvojenog Evropskog cupa (Serbia open), Svetskog cupa, Evropskog prvenstva (odbranjene titule) i nakon prve pobede u profi boksu, završila je i ovu godinu kao najbolja do sad.

Ovo je čak četvrta godina u nizu bez poraza za ovu izuzetno talentovanu reprezentativku Srbije. Saida je ovo treća godina kako čvrsto drži prvo mesto na svetskoj WAKO rang listi od ukupno 34 kategorisane devojke.

Kao reprezentativka Srbije u kik-boksu osvojila je zlatnu medalju u lou-kiku na Prvenstvu Balkana u Bijelom Polju, gde je u finalu savladala Elif Jalčin iz Turske, koja je predala borbu u prvoj rundi.

Saida Bukvić je osvojila i zlatnu medalju u lou-kiku na Evropskom prvenstvu u Mariboru. Bukvićeva, koja je nastupila u kategoriji do 52 kilograma, savladala je u finalu Eminu Arslan iz Turske sa 3:0.

Titulu prvakinje sveta osvojila je još 2015. godine na Svetskom prvenstvu u Beogradu.