Volfsburg – Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 1:1 u prijateljskoj utakmici protiv selekcije Nemačke uoči početka kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Utakmica je odigrana na Folksvagen Areni, pred 30000 gledalaca. Glavni sudija bio je Robert Meden (Škotska).

Nemačka: Nojer – Kimih, Tah, Zile, Klosterman – Halštenberg, Gindoan – Sane, Brant, Haverc – Verner

Srbija: Dmitrović – Bogosavac, Milenković, Spajić, Rukavina – Maksimović, Gaćinović, Milinković-Savić – Ljajić, Lazović, Jović

Nakon kornera koji je iznudio i izveo Ljajić, defanzivci Nemačke udaraju loptu na prvoj stativi, ali ona pogađa Maksimovića i odbija se u sredinu peterca.

Pada pravo na glavu usamljenog napadača Ajntrahta, koji rutinski matira nemoćnog Nojera za 0:1.

Ljajić je u 41. minutu odličnu kontru reprezentacije Srbije mogao da kruniše pogotkom za 0:2, ali je akciju Lazovića i Gaćinovića okončao tako što je loptu u praktično nebranjen gol, pošto je Manuel Nojer već bio savladan, poslao visoko preko gola.

Kazna je došla preko Gorecke koji je sjajnu akciju krunisao golom u 69. minutu za konačnih 1:1.

Selektor Krstajić za meč nije mogao da računa na nekoliko važnih igrača poput kapitena Aleksandra Kolarova, Nemanje Matića, Dušana Tadića i Aleksandra Mitrovića.