BEOGRAD – Fudbaleri Valensije i Leganesa odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici petog kola španskog prvenstva.

Valensija je povela u 21. minutu golom Danijela Pareha u 21. minutu iz penala, a izjednačio je Oskar u 35. minutu.

Leganes je osvojio prvi bod u ovogodišnjem šampionatu i poslednji je na tabeli.

Valensija ima pet bodova i 13. je na tabeli.

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su kao gosti Espanjol sa 3:1 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Sosijedad je poveo golovima Žozea Vilijana u 18. i 34. minutu, a domaći su smanjili pošto je Hoseba Saldua postigao autogol u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleksandar Isak u 75. minutu.
Sosijedad je posle druge uzastopne pobede, ukupno treće u prvenstvu, treći na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i prvoplasirana Granada i Sevilja na drugom mestu, kao i četvrtoplasirani Atletiko Madrid.

Espanjol je pretrpeo treći poraz i sa četiri boda zauzima 18. mesto.

Ranije danas Hetafe je pobedio Majorku sa 4:2, a večeras igraju Atletik Bilbao-Alaves i Sevilja-Real Madrid.