ATINA – Košarkaši Partizana poraženi su od Olimpijakosa posle produžetka rezultatom 98:94 (85:85) u meču četvrtog kola Evrolige.

Partizan je sinoć bolje otvorio utakmicu, ali je kod vođstva Beograđana 8:5 Olimpijakos serijom 8:0 preuzeo vođstvo i na kraju prve deonice imao plus sedam – 28:21.

Sredinom druge deonice Olimpijakos je imao plus 12 – 43:31.

Uzvratio je Partizan serijom 5:0, ali je do poluvremena domaćin ponovo preuzeo kontrolu nad utakmicom i na “veliki odmor” otišao sa 49:43.

Partizan je serijom od devet vezanih poena Alena Smailagića na startu drugog poluvremen stigao do vođstva 52:49.

Serija “crno-belih” se nastavila i beogradski klub je na polovini treće deonice vodio 59:51, a zatim i 67:53, na manje od dva minuta pre kraja treće deonice koja je okončana rezultatom 69:59.

Olimpijakos se vratio u meč serijom 4:0 na startu četvrte deonice, a sa dve vezane trojke je stigao do 69:73 na sedam minuta
pre kraja, a ubrzo zatim i do 73:75. Posle trojke Smailagića Partizan je u poslednji minut ušao sa prednošću 82:79, ali je Olimpijakos serijom 4:0 poveo 83:82 na 17 sekundi pre kraja meča.

Partizan je imao napad za pobedu, ali je Panter izgubio loptu na šest sekundi pre kraja.

Zatim je najefikasniji igrač meča Janulis Larencakis iskoristio dva slobodna bacanja, ali je Partizan trojkom Džejmsa Nanelija uz zvuk sirene stigao do produžetka.

U poslednjem minutu produžetka kod 92:91 za Olimpijakos Panter je izgubio loptu u napadu, a Najdžel Vilijams-Gos je poentirao 17 sekundi pre kraja za 94:91.

Devet sekundi pre kraja Aleksa Avramović je sa linije penala smanjio na 93:94. Osam sekundi pre kraja Janulis Larencakis je sa dva slobodna povećao na 96:93. Šest sekundi pre kraja ponovo je na liniju penala stao Avramović, ali je pogodio samo jednom za 94:96. Tačku na meč je zatim sa penala stavio Tomas Volkap.

Najefikasniji u Partizanu bio je Zek Ledej sa 18 poena, Panter je dao 17, Smailagić 16, Naneli 12, Danilo Anđušić 11, a Frenk Kaminski devet.

Kod Olimpijakosa je najefikasniji bio Janulis Larencakis sa 19 poena. Srpski reprezentativac Nikola Milutinov je uz 16 poena imao i sedam skokova i dve asistencije. Alek Peters je dao 15, Ajzeja Kenan i Volkap su dali po 11, a Kostas Papanikolau 10. Olimpijakos je meč igrao bez povređenih Luka Sikme, Ignasa Brazdeikisa i Šekila Mekisika, a Partizan bez Mateuša Ponjitke.

Partizan sad ima pobedu i tri poraza, a Olimpijakos ima skor 2:2.

Utakmicu u Pireju uživo su u dvorani “Mira i prijateljstva” pratili i Žarko Paspalj i Aleksandar Džikić, nekadašnji igrač, odnosno trener Partizana.

U narednom kolu, sledećeg četvrtka, Partizan će ugostiti večitog rivala Crvenu zvezdu, dok će Olimpijakos istog dana biti domaćin Efesu.