KOPENHAGEN – Incident na stadionu „Parken” privremeno je skrenuo pažnju sa terena u središtu Kopenhagena tokom ključne utakmice Lige šampiona između domaćeg tima Kopenhagena i gostujućeg Mančester junajteda. U prvom poluvremenu, događaj je dobio neočekivani preokret kada je navijač utrčao na teren mašući palestinskom zastavom.

Sigurnosni redari su reagovali i bezbedno su odstranili osobu sa igrališta, omogućivši da se utakmica nastavi nakon kratke pauze.

Navijač je uspeo da pretrči preko celog terena, a na zastavi koju je raširio bila je poruka koja poziva na okončanje nasilja nad decom u Gazi, jasno aludirajući na tekuće sukobe Izraela i Palesine.

Incident je prekinuo meč Lige šampiona na 13 minuta u prvom poluvremenu, a rezultat u tom delu igre bio je izjednačen sa 2:2.

Utakmica u Kopenhagenu je zavrsena rezultatom 4:3 za domaći tim.

indeksonline.rs/Foto:ilustracija