Naslovna FB Glavna Košarkaši Partizana savladali Albu

Košarkaši Partizana savladali Albu

Beograd, 22. januara 2023. - Utakmica 17. kola košarkaške ABA lige izmedu KK "Partizan" i KK "Mega". Na fotografiji Alen Smailagic, Partizan. FOTO TANJUG/MARKO ÐOKOVIC/ bs

BERLIN – Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti Albu u Berlinu rezultatom 94:83 u meču 33. kola Evrolige.

Partizan sad ima skor 15-18 i ostao je u trci za plasman u plej-in. Šampion ABA lige i dalje ne zavisi samo od sebe, pa mu ni pobeda u poslednjem kolu kod kuće nad Valensijom neće garantovati 10. mesto ako Efes pobedi oba preostala meča, a Baskonija jedan. Alba ima skor 5-28 i okončaće sezonu kao poslednjeplasirana ekipa Evrolige.

Već posle prve deonice Partizan je imao plus devet (23:14). U drugoj četvrtini zablistao je Džejms Naneli koji je u tom periodu dao čak 11 poena i tako pomogao Partizanu da na poluvreme ode sa plus 13 (47:34).

Na početku treće deonice Alba je prišla na minus šest (43:49 i 48:54), ali je Partizan odbio taj napad domaćina i sa dvocifrenom prednošću (72:62) ušao u poslednjih 10 minuta. Tri minuta i 18 sekundi pre kraja posle trojke Džejmsa Nanelija Partizan je poveo 84:72 i tako prelomio utakmicu.

Beogradski klub je ka pobedi predvodio Naneli sa 19 poena, Kevin Panter i Pi Džej Doužer su dali po 15, Zek Ledej 14, a Aleksa Avramović 11.

Johanes Timan je bio najefikasniji u domaćoj ekipi sa 20 poena, Met Tomas je dao 16, 14 Sterling Braun, a 11 Jani Vecel.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Valensiju.