BEOGRAD – Pod sloganom „15. za 15“, danas se u Beogradu održava veliki protestni skup na poziv studenata u blokadi, koji zahtevaju odgovornost za tragediju u Novom Sadu, gde je pad nadstrešnice odneo petnaest života.
Sinoć su Beograđani dočekali učesnike višednevnog maratona „Marš za Srbiju“, kojim su studenti želeli da skrenu pažnju javnosti na svoje zahteve i pozovu na solidarnost.
Protest će zvanično započeti u 16.00 časova ispred Doma Narodne skupštine, a pre toga će na više lokacija u gradu biti organizovana manja okupljanja, odakle će demonstranti krenuti u šetnju ka parlamentu. Organizatori naglašavaju da je cilj protesta jasno iskazivanje nezadovoljstva i poziv na odgovornost nadležnih institucija.
I predstavnici vlasti i studenti apelovali su na učesnike da protest ostane miran i dostojanstven.
Indeksonline