Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut sastao se u Novom Pazaru sa predstavnicima Grada. Tokom razgovora u Gradskoj upravi primarna tema bili su dugoročni ali i projekti koji će, za dobrobit građana, biti realizovani u najkraćem roku, a očekuje se da rezultati budu vidljivi već za prvih sto dana Vlade.
Premijer je sa predstavnicima Gradske uprave obišao područje Trnavice, čije je korićenje u toku. Projekat korićenja reke Trnavice i Jošanice vredan je 25 miliona evra, a finansijska sredstva obezbeđena su iz kredita Svetske banke. Ova investicija, koja se uz izgradnju kliničko – bolničkog centra smatra jednim od najvrednijih infrastrukturnih poduhvata u istoriji grada, ima za cilj trajno rešavanje višedecenijskog problema poplava koje su ugrožavale živote i imovinu građana.
Reč je o višestruko značajnom projektu, imajući u vidu da lokalna samouprava ulaže sredstva u cilju regulisanja sekundarne kanalizacione mreže duž rečnih korita, čime se sprečava izlivanje otpadnih voda u vodotokove. U okviru ovog projekta planirana je i izgradnja novih mostova koji će zameniti postojeće, neadekvatne prelaze. Uz sredstva opredeljena za korićenje, u izgradnju mostova biće uloženo 10 miliona evra.
Premijer Macut obišao je i Altun-alem džamiju, jedan od najznačajnijih kulturno-istorijskih spomenika u regionu, za čiju su rekonstrukciju sredstva obezbedili Ministarstvo turizma i omladine i Grad Novi Pazar.
indeksonline.rs