utorak, maj 20, 2025
spot_imgspot_img

Načitanije ove nedelje

Sedmi međunarodni off-road reli u Novom Pazaru okupio vozače iz tri zemlje: Hajdarpašić najbolji u najtežoj klasi

Novi Pazar je bio domaćin sedmog međunarodnog off-road relija, koji je okupio blizu 130 učesnika iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije. Tokom tri dana sportske vožnje po zahtevnim terenima, oko 35 takmičara nadmetalo se u četiri različite klase, pružajući publici uzbuđenje i adrenalinske momente.

Ovaj reli vratio se u sportski kalendar nakon dvogodišnje pauze, izazvane tragičnim događajem u Ivanjici, kada je tokom takmičenja život izgubio dugogodišnji član novopazarskog kluba Izet Bronja. Organizatori su reli posvetili njemu u znak sećanja i poštovanja.

Rezultati po klasama

Hard klasa

U najzahtevnijoj klasi – Hard, pobedu je odneo Jasmin Hajdarpašić iz Sarajeva. Drugo mesto pripalo je Baći Kolašincu iz Sjenice, dok je treći bio Milan Marković iz Niša.

Soft 1 klasa

U klasi Soft 1, najuspešniji je bio Mirnes Ahmić iz Busovače. Iza njega su se plasirali Raid Jonović iz Prijepolja i Dragan Tošić iz Mrčajevaca.

Soft 2 klasa

Soft 2 klasa bila je dominirana od strane Nevzata Memića iz Sjenice. Drugo i treće mesto zauzeli su Ado Bralić iz Rožaja i Rejhan Alibašić iz kluba Pešter.

Turist klasa

U klasi Turist, trijumfovao je Sapko Aljović iz Prijepolja. Njegovi sugrađani, Almedin i Aldin Halilović, zauzeli su drugo i treće mesto.

Posebna priznanja

Specijalno priznanje za najupornijeg takmičara dodeljeno je Irfanu Alomeroviću, članu kluba “Složna braća” iz Prijepolja, koji je pokazao izuzetnu volju i posvećenost tokom celog takmičenja.

Indeksonline.rs

Najnovije

spot_imgspot_img

Najnovije