spot_imgspot_img
utorak, avgust 12, 2025
spot_imgspot_img

Načitanije ove nedelje

(FOTO) OVO JE VOJNIK KOJI JE STRADAO U POŽARIMA U CRNOJ GORI: Prijatelji se opraštaju potresnim rečima

Četrdesetdvogodišnji pripadnik Vojske Crne Gore je stradao, a drugi je teško povređen u prevrtanju vojne cisterne sa vodom u rejonu Kuča

Mlađi vodnik Dejan Božović (42) iz Danilovgrada smrtno je stradao, a vodnik Marko Iković (43) zadobio je teške telesne povrede tokom angažovanja na gašenju požara u rejonu Kuča.

Objava na društvenim mrežama - Dejan Božović Foto: Printscreen Društvene Mreže
Objava na društvenim mrežama – Dejan Božović Foto: Printscreen Društvene Mreže

– Nesreća se dogodila kada se cisterna za vodu, kojom su upravljali, prevrnula i skliznula niz strmu padinu pored puta ka mestu Kupusci u Kučima -saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Mlađi vodnik Božović bio je pripadnik 1. pešadijskog bataljona, oženjen i otac četvoro dece. U službi u Vojsci je bio od 2006. godine, a vršio je dužnost nišandžije na minobacaču 120mm.

– Porodici saučešće i iskrena molitvena podrška – oglasio se poznanik na društvenoj mreži i oprostio se teškim rečima.

Njegov kolega teško povređen

Povređeni vodnik Iković, takođe pripadnik 1. pešadijskog bataljona, zbrinut je i prevezen na medicinsko lečenje. On ima teške telesne povrede, ali je trenutno stabilno i nalazi se u svesnom stanju.

Vojska Crne Gore, u saradnji sa nadležnim organima, sprovodi istragu radi utvrđivanja uzroka i okolnosti nesreće.

Kurir.rs

Najnovije

spot_imgspot_img

Najnovije