Sarajevo – Fudbalski klub Sarajevo osvojio je titulu prvaka Bosne i Hercegovine!

Bordo tim je u pretposlednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine razbio Zvijezdu 09 na stadionu “Asim Ferhatović Hase” rezultatom 4:0 i na taj način stigao do šeste titule u klupskoj istoriji.

Susret na Koševu rešen je već u prvom poluvremenu. U 25. minuti Rifet Kapić je ubacio loptu, a Amar Rahmanović je glavom pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0 kada je prelep pogodak iz voleja postigao Anel Hebibović. U 34. minuti Mersudin Ahmetović je pogodio za 3:0, a potom je deset minuta kasnije asistirao glavom kapitenu Krsti Velkoskom koji pogađa za 4:0.

I u drugom poluvremenu Bordo tim je napadao i imao nekoliko odličnih prilika za postizanje pogodaka, ali je susret završen rezultatom 4:0 nakon čega je nastalo veliko slavlje na Koševu zajedno sa 15.000 navijača.
Sarajevo je u sredu osvojilo Kup BiH, te je ova generacija prva u istoriji Bordo tima koja se okitila duplom krunom.
Sarajevo je ranije titulu osvajalo u sezonama 1966/67, 1984/85, 1998/99, 2006/07 i 2014/15.

Klix.ba/Foto :klix.ba