NOVI PAZAR – Fudbaleri lučanske Mladosti slavili su na svom terenu protiv gostujućeg Novog Pazara sa 2:0 u osom kolu Superlige Srbije.

Golove za domaćina postigao je Patrick Friday Eze u 11. i 39. minutu igre.

Mladost je u vodstvo došla nakon dosuđenog jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Friday 6 minuta pred kraj prvog poluvremena.

Adetunđi Adešina Razak isključen je iz igre u 23. minutu, a trener Novog Pazara napravio je prvu izmenu na početku drugog poluvremena.

Ulaskom Ljajića, Azemovića, Sume i Džo Džin Hoa, Novi Pazar je prešao u drugu dimenziju fudbala i sa 10 igrača manje nije dozvoljavao protivniku da dođe u šansu.

Nizali su se pokušaji Novopazaraca da dođu do pogotka i smanje prednost Mladosti, ali su se domaćini grčevito branili i sačuvali prednost iz prvog dela igre.

Novi Pazar u narednom kolu dočekuje Spartak iz Subotice.