nedelja, april 20, 2025
spot_imgspot_img

Načitanije ove nedelje

Macut zvanično preuzeo dužnost premijera od Vučevića

Beograd — Đuro Macut je danas zvanično preuzeo dužnost predsednika Vlade Srbije od dosadašnjeg premijera Miloša Vučevića. Ceremonija primopredaje funkcije održana je u zgradi Vlade Srbije, neposredno pre 10 časova, nakon čega su se dvojica zvaničnika sastala u okviru zvaničnog razgovora.

Prva sednica novog saziva biće održana danas u 13 časova, Čime će nova vlada početi sa radom. Skupština Srbije izabrala je juče novu Vladu koja broji ukupno 31 člana.

Mandat nove vlade ozvaničen je polaganjem zakletve predsednika Vlade Đura Macuta i ministara njegovog kabineta pred poslanicima Narodne skupštine. Ceremoniji je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

U utorak, Macut je u Skupštini predstavio program i sastav svoje vlade, koja će se, u odnosu na prethodnu vladu pod vođstvom Miloša Vučevića, razlikovati po trećini novih ministara.

Miloš Vučević se oglasio putem svog Instagram naloga, uputivši čestitke novom premijeru i Vladi Srbije. On je istakao značaj očuvanja nacionalnog jedinstva u vremenu izazova i pozvao na smirivanje tenzija u društvu. Takođe je naglasio neophodnost zastupanja i zaštite državnih i nacionalnih interesa.

Indeksonline.rs

Najnovije

spot_imgspot_img

Najnovije