ZENICA – Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras sa početkom u 20 sati i 45 minuta igra utakmicu drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a protivnik je selekcija Grčke.

Oba tima u duel ulaze u pozitivnoj atmosferi i sa dobrim raspoloženjem nakon što su u prvom kolu ostvarila pobjede.

Ovo je deseti susret BiH i Grčke. Jednu pobedu ima BiH, četiri remija i isto toliko poraza.

Za goste večeras igraju:

Vlachodimos, Bakakis, Siovas, Zeca, Bouchalakis, Fortounis, Donis, Papastathopoulos, Kourbelis, Samaris, Koutris

Za BIH večeras nastupaju:

Šehić, Bičakčić, Kolašinac, Šunjić, Zukanović, Cimirot, Bešić, Pjanić, Višća, Duljević, Džeko

Bosna je povela sa 1-0 u 9.minutu posle kornera Pjanića strelac je bio Višća.

Na 2-0 fantastičnim udarcem povisio je Pjanić direktno iz slobodnog udarca u 15. minuti.

Grčka je posle drugog primljenog gola na kraju prvog i početkom drugog poluvremena polako preuzimala inicijativu i došla do 2-1 u 65. minutu posle dosuđenog penala.

U 66.minutu Pjanić je prestrogo isključen posle starta na centru igrališta.

Grci su došli do 2-2 golom Kolovasa u 85. minutu.

Sledeće dve utakmice u kvalifikacijama BIH će igrati u junu protiv Finske i Italije u gostima.